Workshop "Autentický a přirozený projev nejen před kamerou", Kateřina Janečková

Workshop proběhl v září 2023

Náplň workshopu v kapitolách:

  1. "Úvod a seznámení" všech účastníků workshopu.
  2. "Tělo jako nástroj herce" – Rozbor třech základních napětí těla, které používáme jako hlavní výrazový prostředek ke zpracování a vyjádření všech možných emocí v různých žánrech. Rozdíl mezi autentickým a hraným projevem.
  3. "Průběžné jednání a vnitřní monolog" – Nebudete mít čas přemýšlet o tom, jak se máte tvářit nebo jak vypadáte. Využití kombinace technického a emocionálního monologu Vám pomůže zbavit se přílišné sebekontroly. Zjistíte důležitost konkrétního pohledu a vyčištění chaotických gest. Rozvinete schopnost reagovat na okamžité zadání v prázdném prostoru.
  4. "Poznejte svůj typ a seznamte se s prostředím castingu" – Poznáte jak ve svém fyzickém typu působíte na neznámé okolí a pochopíte, proč je důležité s tím pracovat vědomě. Zjistíte, zda je na Vás poznat snaživost či nejistota, které způsobují zbytečnou křečovitost projevu před kamerou. Získáte rady a tipy proč a jak se na castingu cítit uvolněně.
  5. "Shrnutí kurzu a rekapitulace všech nových poznatků v závěrečném cvičení." – Zpětná vazba každému účastníkovi, včetně krátkého videa.
 

Lektor

KATEŘINA JANEČKOVÁ ( 1983 )

 

Vyrostla v hereckém prostředí a od svých 11 let se tomuto oboru věnuje aktivně. Má za sebou desítky rolí v oblasti divadla, TV i filmu.

Maturitní vzdělání získala na činoherní konzervatoři a Vysokoškolské na Hamu v oboru Nonverbální divadlo (pantomima, klaunerie, fyzické divadlo a autorská tvorba).

Od roku 2016 působí jako lektorka a herecký kouč.
Je spoluzakladatelka Hereckých workshopů Kalegro, které nabízí workshopy pro herce, firmy, školy i zájemce o osobní rozvoj. A spoluzakladatelka veřejné platformy "Herecká Databáze Kalegro".