O NÁS

Vyšší odborná škola herecká s.r.o. zahájila svoji činnost v červnu 1994 v Praze. Jde o soukromou školu založenou v rámci systému českých vyšších odborných škol, jež umožňuje složení absolventské zkoušky a získání titulu "DiS." 


Škola sídlila do listopadu 2006 v budově historické radnice v Michli (Praha 4), následně přesídlila do ulice Hadovitá 1023/7 (Praha 4), do areálu bývalé mateřské školy. Pro speciální výuku, jako je akrobacie a práce s mikrofonem, pronajímá prostory v budovách s příslušným vybavením. OD roku 2000 do roku 2019 škola vlastnila své vlastní divadelní prostory, provozované pod názvem Pidivadlo (Letohradská 44, Praha 7). Jednalo se o divadlo se stálým repertoárem (až 30 představení měsíčně), v němž studenti prezentovali své ročníkové a absolventské práce - divadelní inscenace. Hrálo se představení pro dospělé i pro děti. V letošním školním roce studentská představení hostují divadla Kolowrat a divadlo Bez Hranic. 

Vyšší odborná škola herecká má za sebou již dvacet dva absolventských ročníků. Řada bývalých studentů nalezla po absolutoriu angažmá v renomovaných pražských či regionálních divadlech (L. Špiner, P. Mikeska, R. Zima, T. Kostková, M. Šimůnek a další), jiní vykonávají práci hlasatelů a moderátorů na veřejnoprávních i soukromých televizních a rozhlasových stanicích. Za všechny jmenujeme např. Kláru Doležalovou, Laďku Něrgešovou, Aleše Cibulku a Michaelu Jendruchovou.