Hana Briešťanská

Nositelka Ceny Thálie za rok 2016, finalistka Cen divadelní kritiky, herečka NdB, prošla angažmá v Horáckém divadle Jihlava, Městském divadle Brno, Slezském divadle Opava, Městském divadle Zlín.

Karolína Koubová (za svob. Dubová)

Tvář Českého rozhlasu, respektovaná novinářka, moderátorka "Dvaceti minut Radiožurnálu" a pořadu "Jak to vidíte".

Sylvie Krupanská

Respektovaná a oceňovaná divadelní herečka, dlouholetá členka souborů Západočeského divadla v Chebu a ostravského Divadla Petra Bezruče, finalistka Cen divadelní kritiky.

Jan Vlas

Divadelní herec, dlouholetý člen souborů Západočeského divadla v Chebu a ostravského Divadla Petra Bezruče, respektovaný muzikálový umělec, hostuje v Divadle Kalich, v Hybernii i v Divadle pod Palmovkou

Petr Mikeska

Držitel ceny Thálie 2013 za roli Paula Verlaina v inscenaci "Úplné zatmění" Christophera Hamptona patří mezi služebně (i věkem) nejstarší absolventy, a má tedy za sebou už dosti dlouhou divadelní zkušenost. Po VOŠH vystudoval režii na DAMU. Jeho divadelní práce je spojena především s mladoboleslavskou scénou, kde působí nejen jako herec (má za sebou desítky, mnohdy hlavních rolí, mj. Duroy v Miláčkovi, Serpuchovskij v Příběhu koně, Starbuck v Obchodníkovi s deštěm či nejnověji Verlaine v Úplném zatmění), ale i jako režisér a dramaturg. V současné době se společně s Pavlem Khekem podílí na novém uměleckém formování mladoboleslavské scény. Je také zakladatelem nezávislého souboru Anfas.

Ladislav Špiner

Budeme-li hledat vůbec nejúspěšnějšího divadelního herce, který vzešel z VOŠH, bude to bezpochyby právě Ladislav Špiner. Od absolutorií v roce 1999 prošel několika divadly a zahrál si mnohé "role snů" - Peer Gynt, Romeo, Don Quijote, Janošík, Amadeus ad. V některých inscenacích hrál za dobu své kariéry už několikrát. Např. ve Snu noci svatojánské si zahrál už v době studia v pražském Národním divadle, v prvním opavském angažmá zaujal postavou Puka, a nyní v Pardubicích hraje Oberona a Thesea. Rolí má dnes na kontě na sedmdesát. Není divu, že v Pardubicích získal už pětkrát za sebou titul nejoblíbenějšího herce a že si jeho práce všimli i členové divadelní komise Cen Thálie. V roce 2010 získal Cenu pro činoherce do 33 let a rok poté cenu za nejlepší herecký výkon na Höfgena v Mefistovi.

Tereza Kostková

Herečka a moderátorka Tereza Kostková slouží jako příklad toho, že se absolventka VOŠH může dostat na profesní špičku. Jen ona sama ví, jak dlouhá cesta k tomu vede a kolik práce to stojí. Navzdory tomu, že je z herecké rodiny, si musela své "místo nahoře" vybojovat. Nicméně po sedmnácti letech, které uplynuly od absolutorií na VOŠH, je dnes opravdovou hvězdou. Má za sebou na čtyřicet divadelních rolí, na dvacet televizních filmů a seriálů (např. Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Obchoďák) a nespočet živých moderování. Nejznámější se stala jako spolumoderátorka StarDance. A své popularity využívá na podporu různých charitativních akcí (je např. patronkou nadace Veselý senior).

Aleš Cibulka

Nejstarší absolventi školy jdou už dnes do středních let. Ne každý se musí chytit hned na počátku, ale když se člověk blíží čtyřicítce, už ví, jak na tom je. U Aleše Cibulky ovšem bylo patrné už na škole, že má šanci uspět. Měl totiž nejen jasný cíl, ale i schopnost na sobě pracovat. Jak jsem jako pedagog sama zažila, jeho nezdolná energie se projevovala mj. značnou upovídaností. Během krátké doby se Aleš vypracoval ve výborného moderátora, měl a má své pořady v Českém rozhlase a České televizi. Je autorem několika biografických knih o hvězdách meziválečného období a už šestým rokem vydává Cibulkovy kalendáře.

Laďka Něrgešová

Laďka Něrgešová studovala v historicky druhém ročníku VOŠH. Po několikaleté praxi v jihlavském divadle expandovala do Prahy, a to doslova. Uplatnila se zde nejen na divadelní scéně (v Činoherním klubu), ale především jako moderátorka rozhlasová i televizní, a zároveň filmová herečka. Proslavilo ji především moderováním soutěže Česko hledá SuperStar (i když první zkušeností bylo pro ni moderování Letadla na ČT).

Lukáš Hejlík

Patří k nejpopulárnějším absolventům VOŠH, už pár let se objevuje pravidelně především v seriálech (Ošklivka Katka, Nemocnice na kraji města - nové osudy, Ordinace v růžové zahradě, Terapie). Prošel několika divadly, kde sehrál na 40 rolí. Jeho srdeční záležitostí je ovšem projekt Listování, v němž společně se svými kamarády herci představuje po celé republice v originálních scénických čteních nové knížky, často za účasti českých i zahraničních autorů.

Anna Kulovaná

Vyšší odbornou školu hereckou absolvovala v ročníku Jitky Smutné a Jana Vlasáka roku 2005. Již během svých studií hrála s zájezdových divadlem Rity Jasinské, s kterým spolupracuje dodnes. V televizi se objevila v seriálu Dobrá čtvrť v režii Karla Smyczka, kde hrála jednu z hlavních rolí, objevila se také v seriálu Velmi křehké vztahy.

Miroslav Dvořák

Herec, moderátor a zpěvák Miroslav Dvořák na Vyšší odborné škole herecké studoval v letech 1996-1999. Byl v angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě a Městském divadle v Mostě, hostoval v divadle pod Palmovkou a v Národním divadle. Kromě činoherního hraní se také věnuje opernímu a operetnímu zpěvu. Mimo jiné koncertuje se sólistkou Hudebního divadla Karlín Gallou Macků. V Ordinaci v růžové zahradě ztvárnil postavu vyděrače Rudovského. Na VOŠH vyučuje hlasovou výchovu.

Marek Epstein

Sportovec, který se před lety rozběhl uměleckým směrem. Absolvent historicky prvního ročníku VOŠH. Uznávaný filmový a televizní scenárista - má na kontě před 25 titulů, mj. filmy ROMing, Václav, Ve stínu, Brainstorm, Vrásky z lásky či seriál Poste Restante. Za svou práci získal množství českých i zahraničních ocenění (mj. získal dvakrát za sebou Cenu Sazky na Českých lvech a na MFF v Šanghaji 2007 cenu za scénář k filmu Václav).

Klára Doležalová

Usměvavá Klára Doležalová patří k těm absolventkám, které je díky televizi dobře vidět. V paměti utkvěla už jako moderátorka, partnerka Marka Ebena v pořadu O poklad Anežky České. Od té doby prošla všemi třemi největšími televizními stanicemi. V ČT pracovala jako programová hlasatelka, poté působila v TV Nova v pořadu Snídaně s Novou, a do třetice od loňského roku moderuje hlavní zprávy na TV Prima.

Miroslav Šimůnek

Herectví na Vyšší odborné škole herecké studoval v letech 1997 - 2000 pod pedagogickým vedením Mileny Steimasslové, Michala Pavlíka a Libuše Švormové. Hrál hlavní roli v pohádkách Zdeňka Trošky Z pekla štěstí I a II, objevil se mimo jiné ve filmu Početí mého mladšího bratra, od roku 2005 účinkuje v seriálu Ulice.

Petr Konáš

Patří k těm, kdo zakusili, jaké je to být na obálce časopisu. Popularitu ale nevyhledává, spíše naopak. Vyzkoušel si leccos, kromě toho, že natáčí (po roli v Ordinaci přišla nabídka do seriálu Cesty domů), má za sebou na čtyřicet rolí v divadle, a najde si čas i na hraní na saxofon. Patří tedy mezi úspěšné, i když v době zkoušek na VOŠH neměl žádnou hereckou zkušenost.

Iveta Kořínková

Na Vyšší odborné škole herecké studovala v letech 2004 - 2007. Působila v Pidivadle, kde jste ji mohli vidět třeba ve hrách o Červené Karkulace či Rukojmí. Práci před kamerou si také vyzkoušela v různých komparsech. Od února 2008 nastoupila do Snídaně s Novou, kterou uvádí s kolegou Tomášem Krejčířem. Od července působí na radiu DJ jako zprávař.